Polski płatowiec lądował bez podwozia


Wyśmienite umiejętności i zimna farba uratowały pilota samolotu polskiej konstrukcji TS-11 Iskra, który podczas pokazów lotniczych w Cleveland musiał schodzić na ląd bez podwozia.

Janusz Palikot poczuł się dotknięty słowami Joanny Muchy, która ostrym "wara" upomniała go, aby nie wciągał Donalda Tuska do swoich politycznych porachunków. - Mam nadzieję, że będzie miała odwagę mnie przeprosić - powiedział Palikot w Radiu Zet. dalej dodał, że renoma Mucha zawdzięcza urodzie, a on sam - świńskiemu ryjowi. Od kilku godzin poziom wody na Wiśle w Warszawie nie wzrasta, ale rozważana jest możliwość zamknięcia szkół, przedszkoli, kin i muzeów na terenach zagrożonych zalaniem - poinformowali w sobotę prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz i wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. – Nie traćmy czujności, aż do wtorku. Fala jest wybitnie długa i o ile wały nie zostaną przelane, to mogą być rozmięknięte, przeciekać – zaapelowała do mieszkańców stolicy prezydent Warszawy. rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew wytoczył wojnę szerzącemu się alkoholizmowi w tym kraju. Jeden ze sposobów to wprowadzenie cen minimalnych na wódkę. Od Nowego Roku za pół litra najtańszego trunku wypada będzie zapłacić dwa chłosta więcej, inaczej około... 8 złotych (89 rubli).Przez pięć lat był ochroniarzem Adolfa Hiltlera, znajdował się w kręgu zaufanych ludzi fuhrera. Bywał w jego domu w Alpach, polował z nim na króliki. teraz 92-letni w tym momencie Rochus Misch, zeszły żyjący widz śmierci Hitlera, opowiada reporterowi BBC o ostatnich chwilach w bunkrze dyktatora. - Rozmawiałem dzięki telefon, gdy usłyszałem krzyki, że chyba to się stało - mówi. bambus dwadzieścia cztery godziny dla fanów muzyki niezależnej. W znanym zagłębiu klubów na ul. Dobrej w Warszawie wybuchł pożar. Spłonęła kultowa Jadłodajnia Filozoficzna. Właściciele nie załamują wprawdzie rąk i już zorganizowali punkt na sobotnią imprezę. Pewna Francuzka, Jeannine V., zapisała w testamencie osobisty majątek ok. 200 osobom, które ... były drzewiej dla niej miłe.

- Mam nadzieję na spokojną, merytoryczną, nie na emocjach, kampanię; debatę na temat przyszłości nasz - oświadczyła Joanna Kluzik-Rostkowska, kierowniczka sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego. komitet wyborczy szefa PiS został dzisiaj po południu zarejestrowany w PKW.

Brytyjscy dziatwa uczą się zasad dobrego snu. organizacja charytatywna Sleep Scotland rozpoczęła w Glasgow eksperyment, w ramach którego młodzi kadry z czterech szkół dowiadują się, jak mogą maksymalizować swój odpoczynek senny. Wyjaśniono tajemnicę słynnego portretu angielskiej królowej Elżbiety I. Zagadkowa ciemna plama na jej ręce okazała się zamalowaną żmiją lub wężem, kto owijając się naokoło ręki monarchini mógł wywoływać... niestosowne skojarzenia.

przed metą nie można zwolnić, zatem piątek - ostatni dzień kampanii - dla kandydatów na prezydenta z pewnością będzie nader pracowity. A jak wyborcza ostatnia linia prosta wyglądała w poprzednich wyborach prezydenckich? Pięć wielkich amerykańskich wydawnictw prasowych poinformowało we wtorek o planach stworzenia internetowego "kiosku z gazetami". Mają to być multimedialne gazety "nowej generacji", dostosowane do mobilnych urządzeń, korzystających z internetu. Unikatowe nagranie z Winstonem Churchillem zostanie wyemitowane przez brytyjską telewizję z okazji 75 rocznicy emisji wydarzeń politycznych.Jedna czwarta Amerykanów w wieku 16-17 lat przyznaje, że nadaje krótkie wiadomości tekstowe (sms-y) z telefonów komórkowych w czasie prowadzenia samochodu - wynika z sondażu Pew Research Center, znanego ośrodka badania opinii. Miesiąc po katastrofie prezydenckiego Tu-154 pochowano spopielone szczątki ofiar, które zostały odnalezione na miejscu tragedii i przewiezione do lokalny już po oficjalnych uroczystościach pogrzebowych. - pamięć musi zostać, tym samym inicjujemy kwaterę pamięci - mówił w toku oficjalnych uroczystości minister Michał Boni. GP Brazylii na torze Interlagos - to już przedostatni wyścig Formuły 1 w tym sezonie. Dla Roberta Kubicy będzie jednak pierwszym, od podpisał z teamem Renault. Z tego powodu Polakowi będzie wyjątkowo z trudem o punkty. Dlaczego?

"Nie będzie nominacji, zanim Kaczyński jest prezydentem"


Nie chcę, ażeby nominacje generalskie ówczesny rozgrywane polityczne z wykorzystaniem BBN. wobec tego do końca kadencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a także Aleksandra Szczygły w BBN nie zgłoszę żadnego nowego wniosku - powiedział dyrektor MSWiA Grzegorz Schetyna. prezes BBN ripostował: - To niepoważne i zbyt emocjonalne zachowanie.

Pułk chciał, by rosyjski nawigator leciał Tu-154


Dowództwo 36 pułku wysłało dokumenty z prośbą o rosyjskiego nawigatora do ambasady RP w Moskwie i do polskiego MSZ - podaje "Rzeczpospolita" .

Adamek zaprasza Arreolę na schabowego i flaki


Tomasz Adamek odniósł dwa zwycięstwa nad Chrisem Arreolą - jedno na ringu, drugie nie zważając na nim. Obaj pięściarze jeszcze przed walką przyjęli zakład: kto wygra w ringu, stawia obiad składający się z narodowych potraw. Jak na swoim blogu pisze "Góral", w tej chwili Amerykanin będzie musiał poczęstować się flaków i schabowego.

W Rzymie insurekcja pierwszy drapacz chmur


W wiecznym mieście zostanie zbudowany pierwszy drapacz chmur, który będzie liczył 120 metrów i 28 pięter.

duży statek morski za 300 milionów euro w rosyjskim porcie


Do Sankt Petersburga przycumował francuski duży statek morski militarny Mistral. Powód? Rosja chciałaby kupić od Francji tego typu statki. wart 300 milionów euro okręt, pragną z bliska obejrzeć nie lecz wciąż specjaliści z marynarki wojennej, ale także setki mieszkańców miasta. W kolejce do wejścia na pokład czekają chociażby godzinę.

Nasze biuro nieruchomości działa szczególnie na terenie żar i okolic. Posiadamy

nieruchomości żary

w stałej ofercie. Z nami znajdziesz odpowiednie mieszkanie żary czy dom na terenie żar lub w pobliżu żar.