Warszawa: starcia policji z anarchistami


Na ulicy Senatorskiej doszło do bijatyki policji z grupą anarchistów. Funkcjonariusze użyli gazu. Na pozycja wezwano także wóz z armatką wodną. W zamieszkach bierze udział ok. 120 osób. Do tej pory zatrzymano kilkunastu anarchistów - informuje TVN Warszawa.

Po groźbach Al Kaidy Amerykanie eksperymentalnie zamknęli swoją ambasadę w jemeńskiej stolicy. Jemen znalazł się w główny punkt amerykańskiej polityki po nieudanym grudniowym zamachu Al Kaidy na samolot lecący do Detroit. Przebywający w Kijowie prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili powiedział na konferencji prasowej, że samolot, którym lecieli do Gruzji w sierpniu 2008 roku prezydenci Polski, Ukrainy, Litwy i Estonii mógł zostać zestrzelony przez rosyjską Flotę Czarnomorską - relacjonuje ukraińska agencja UNIAN. Jerzy Kropiwnicki przestał oficjalnie pełnić funkcję prezydenta Łodzi. W Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego ukazał się protokół z oficjalnymi wynikami referendum ws. odwołania prezydenta. Do czasu powołania komisarza, pracami magistratu kierować będzie sekretarka miasta."Gazeta Wyborcza": Kasa Krajowa skok dwa lata temu podpisała z CBA bezprecedensowe, tajne układ o "wymianie informacji" - dowiaduje się gazeta. Bankowcy, słysząc o tym, pukają się w czoło. Międzynarodowa zrzeszenie Global Witness zarzuciła Unii Europejskiej, że licząc na turkmeński gaz, przymyka oko na łamanie praw człowieka w tym państwie. najprzód doprowadził do sukcesów Wilsona Kipketera, w tym momencie efekty przyniosła jego zatrudnienie z brązową medalistką mistrzostw świata w lekkiej atletyce Kamilą Chudzik. pomyślność naszej siedmioboistki zaskoczył wszystkich, ale zdaniem jej trenera - Sławomira Nowaka - "po Spale każdorazowo są medale".

W pobliżu Wyspy Słodowej wyłowiono dzisiaj materia mężczyzny. Wszedł do wody dzień wczorajszy wieczorem, prawdopodobnie pod wpływem alkoholu.

Jenson Button nim GP Hiszpanii pojawił się w rodzinnym miasteczku Frome, dokąd został modny honorowym obywatelem. Był wystarczająco stremowany, w przeciwieństwie do swojej mamy, która zdradziła dziennikarzom, skądże takie, a nie inne imię aktualnego mistrza świata. Zaważyła... jedna literka. I uczucie rodziny "Buttonów" do motoryzacji. Mirosław Drzewiecki zabrał głos po swoim słynnym wywiadzie, którego udzielił polonijnym dziennikarzom na Florydzie. W oświadczeniu napisał: "Przyznaję, że dochodzenie dziennikarza o aktualne sprawy związane z polityką wzbudziło we mnie emocje. Mam ogromne poczucie porażki, przerwano moją pracę będącą moją pasją, uniemożliwiono realizację kolejnych moich pomysłów, projektów 'Orlików błękitnych' (basenów), 'Orlików białych' (lodowisk). Najnowsze informacje na kwestia przygotowań do EURO 2012 napawają rosnącymi obawami. A wszystkim tym projektom poświęciłem dwa lata". Mirosław Drzewiecki twierdzi, że wyemitowany spotkanie "wypaczył sens jego wypowiedzi", która w dużej mierze dotyczyła golfa. Publikujemy kompleks otrzymanego przez TVN24 wywiadu.

nieco tysięcy zabytkowych przedmiotów ze splądrowanych stanowisk archeologicznych znaleźli zachodniopomorscy policjanci w domu archeologicznego "pirata". Na gorącym uczynku zatrzymano 37-letniego mieszkańca powiatu myśliborskiego. poprzedni koszykarz NBA, a przede wszystkim skandalista i celebryta Dennis Rodman przypomniał o sobie. Zrobił to w takim stylu, do jakiego przyzwyczaił kibiców - nośny "Robak" został aresztowany przez niemiecką policję po tym, jak nie zapłacił za kwatera w hotelu. 28-letnia nauczycielka informatyki została zidentyfikowana z wykorzystaniem rodzinę jako druga z dwóch kobiet zamachowczyń-samobójczyń, które zabiły kilkadziesiąt osób w moskiewskim metrze w ubiegłym tygodniu – informuje dzisiaj agencja Reuters, powołując się na język rosyjski pamiętnik "Nowaja Gazieta".Nauczyciele w przedszkolach skarżą się, że w pośpiechu spisują, co potrafią dzieci, donosi "Rzeczpospolita". Będzie nowe badanie ws. zabójstwa Anny Politkowskiej - zdecydował w czwartek język rosyjski Sąd Najwyższy, zmieniając sierpniową decyzję Moskiewskiego Okręgowego Sądu Wojskowego. Publicystka, która obnażała m.in. okrucieństwa wojsk rosyjskich w Czeczenii i krytykowała autorytarną politykę Władimira Putina, została zamordowana nim trzema laty. Rogówka od zmarłego. Nerka od silnie rannego. narząd pobrać, a ciało zaszyć tak, by rodzina nie poznała. Takie polecenia w latach 90. słyszeli personel największego izraelskiego zakładu medycyny sądowej Abu Kabir. Dawcami, nie zważając na woli bliskich, byli cyklicznie wrogowie - Palestyńczycy.

"Nie, o takich rzeczach nie mówi się blisko papieżu"


"Nie, o takich rzeczach nie mówi się w pobliżu papieżu" - w ten droga przedstawiciel Watykanu, kontrolujący meritum przemówień, jakie wygłaszają goście Benedykta XVI, przyjmowani na audiencjach, zablokował kawałek wystąpienia obecnego szefa władz regionu Lacjum na sprawa skandalu seksualnego, który pogrążył jego poprzednika.

ludzie prezydenta lobbowali ws. ustawy hazardowej?


Urzędnicy z Kancelarii Prezydenta brali porcja w pracach nad ustawą o grach i zakładach wzajemnych w 2007 roku - dowiedziała się TVN24. Jak wynika z informacji zdobytych z wykorzystaniem dziennikarzy, wiceszef Kancelarii Robert Draba przekazywał Ministerstwu Finansów postulaty Totalizatora Sportowego, dotyczące m.in. zniesienia dopłat od wideoloterii zaś obniżenia od nich podatków. Uwagi TS miał zwracać do Draby wcześniejszy stary spółki Jacek Kalida.

polski biznes co chwila mocniej stoi na nogach


naprawa błędu koniunktury gospodarczej coraz to z większym natężeniem widoczna. Obliczany z wykorzystaniem Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" kwartalny Indeks Biznesu wzrósł w grudniu 2009 roku w porównaniu z listopadem 2009 roku o 3 pkt i wynosi w tej chwili 36 pkt. W tym roku ma dorosnąć o kolejne 10.

Rekordowa zbiórka WOŚP. Zebrano 42 miliony


podczas tegorocznego rekordowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 42 mln złotych. Poinformował o tym Jerzy Owsiak w trakcie konferencji nim Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Trujące butelki w Krakowie


gorsza połowa który wypił zawartość znalezionej na ulicy butelki z objawami silnego zatrucia trafił do jednego z krakowskich szpitali. Butelek było więcej, policja ostrzega: zawierają mocno trującą substancję.

Nasze biuro nieruchomości działa szczególnie na terenie żar i okolic. Posiadamy

nieruchomości żary

w stałej ofercie. Z nami znajdziesz odpowiednie mieszkanie żary czy dom na terenie żar lub w pobliżu żar.