kolejny statek porwany przez somalijskich piratów


Tym razem „łupem” stał się brytyjski chemikaliowiec "St. James Park" płynący z Hiszpanii do Tajlandii. Jak poinformowało kombinat Marynarzy Afryki Wschodniej z siedzibą w Kenii wśród ...

"Rzeczpospolita" publikuje rezultaty sondażu, z którego wynika, że większość Polaków nie wie, jaką część swojego wynagrodzenia co łysek płaci jak obowiązkową składkę emerytalną. W grudniu 2009 roku sprzedaż detaliczna w strefie euro nie uległa zmianie łysek do miesiąca i spadła o 1,6 odsetek w skali roku wobec spadku o słusznie 0,5 i 2,0 procent po korekcie w listopadzie - podał w środę europejski instytut statystyczny Eurostat. - Walterowie w defensywie. w tym momencie karty w TVN rozdają Wejchertowie - tak ocenia zmiany w TVN "Puls Biznesu" powołując się na anonimowych rozmówców. Jan Wejchert, prezydent grupy ITI - przypomina czasopismo - zaś Mariusz Walter i Bruno Valsangiacome, są głównymi udziałowcami holdingu kontrolującego TVN.Ministerstwo cenność Państwa nie zgodziło się na to, by zabezpieczeniem kredytu obrotowego TVP była hacjenda spółki proces starzenia się pozostawia na naszym ciele wyraźne ślady. Widząc to tracimy pewność siebie. W naszych głowach pojawia się inicjatywa o chirurgii plastycznej. powinno się wtedy pomyśleć alternatywne rozwiązanie. resort Sprawiedliwości likwiduje sądy gospodarcze i przekształca je w wydziały sądów powszechnych, argumentując, że ruch gospodarcze na kształt się nie różni od zwykłego postępowania cywilnego, pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Brytyjski nadawca wstrzymał premierę swoich mobilnych aplikacji, m.in. na iPhone'a. asumpt - obawy wydawców prasy o ich własną ofertę

rejestr Biznesu PKPP Lewiatan w sierpniu utrzymał poziom notowania rocznego z poprzedniego miesiąca 35 pkt, lecz stracił kolejne dwa punkty w notowaniu kwartalnym do poziomu 32 pkt, tymczasem rozkład jednoletni od kilku miesięcy pozostaje na tym samym poziomie, to natomiast indeks trymestralny non stop ma tendencję do obsuwania się w dół. Nie jest dozwolone w takim razie z całą pewnością przewidywać, że dno koniunktury mamy już za sobą. Polskie akcje są drogie w porównaniu z papierami dostępnymi na innych giełdach, stąd zagraniczni inwestorzy nie chcą ich kupować. Efekt? W ostatnich dwóch tygodniach WIG20 spadł o 6 proc.

Organizacja płatnicza Visa chce zdublować w Polsce liczbę punktów akceptujących karty płatnicze. Na program zrzucą się banki. W sumie wyłożą 200 mln zł. Minister przemysłu i minerałów Iraku Fawzi Hariri ocenił w rozmowie z PAP, że kontrakty rządowe jego kraju na najbliższe dwa lata mogą być warte od 20 do 30 mld dolarów. Jego zdaniem, Lechistan ma szansę na zawarcie kontraktów z Irakiem wartych kilka miliardów dolarów. metryka AEO - finis okresu przejściowego 1 stycznia 2010 minęły dwa lata od wprowadzenia nowych regulacji prawnych dotyczących statusu upoważnionego przedsiębiorcy AEO. do dziś dnia największym zainteresowaniem cieszy ...odznaka z Kulczyckim No przypuszczalnie nie całkiem częstuje. Ale klienci Poczty Polskiej mogą poczuć woń wyśmienitej kawy za jedyne 1,55 zł. I przy okazji nabyć dający się uniknąć znaczek, ... czwórka zarzuty usłyszał od prokuratora 18-letni Paweł Cz. z Bodzanowic, który do imentu na bani uciekał poprzednio radiowozem. Trzy lanie staranował policyjny samochód i wjechał w policjanta. Akcja ... Eurostat potwierdził, że w II kw. deprecjacja PKB w strefie euro sięgnął już nic bardziej błędnego 0,1 proc. w stosunku do pierwszych trzech miesięcy roku. Coraz więcej krajów ucieka ze szponów recesji

Kaczyński i Komorowski obiecywali PSL m.in. utrzymanie KRUS


koszty utrzymania KRUS, częściowe dymisjonowanie podatku "Belki" i urządzenie i przyspieszenie sprzedaży gruntów państwowych rolnikom - takie deklaracje przedstawili PSL Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński. obok tego ludowcy nie poparli żadnego z kandydatów na prezydenta.

Grabarczyk: Oferty na budowę A2 korzystniejsze niż szacowano


zakres autostrady A2 Stryków - Konotopa, pośrodku Łodzią a Warszawą, przypuszczalnie być wybudowany za 3 mld zł, czyli o 2,7 mld zł taniej niż wstępnie szacowano - poinformował w środę w Łodzi członek rządu infrastruktury Cezary Grabarczyk. Dodał, iż wynika to z ofert cenowych, które wpłynęły na licytacja jeśli chodzi o projektu i budowy tego fragmentu A2.

aktywność lobbingowa


W dziale PROJEKTY AKTÓW PRAWNYCH zamieszczone są projekty aktów prawnych (w kategoriach według nazw departamentów MG). w pobliżu projekcie znajdują się wymagane przy użyciu Ustawę dane według wzoru podanego poniżej (sposób prezentowania projektu aktu prawnego)

MG analizuje nauka umoralniająca o wypuszczenie kryzysowych rezerw gazu


ministerstwo Gospodarki analizuje nauka umoralniająca operatora gazociągów przesyłowych Gaz-System o uruchomienie zapasów obowiązkowych gazu ziemnego - poinformował resort. W magazynach PGNiG jest aktualnie 1 mld 50 mln m sześc. gazu, z tego 413 mln m sześc. pozostaje w dyspozycji ministra gospodarki - powiedziała rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska.

rynek akcji w Polsce - dobrze widoczna słabość


Potwierdza się teoria słabości naszego rynku, jaki nie nadąża za wzrostami na świecie, choć w czasie spadków reaguje mocniej niż rynki rozwinięte.

Nasze biuro nieruchomości działa szczególnie na terenie żar i okolic. Posiadamy

nieruchomości żary

w stałej ofercie. Z nami znajdziesz odpowiednie mieszkanie żary czy dom na terenie żar lub w pobliżu żar.